Podsumowanie okienka transferowego

Chociaż okno transferowe trwa jeszcze do końca sierpnia kadra Górnika Konin została zamknięta. Latem w naszym klubie doszło do dość sporych roszad kadrowych. Do klubu przyszło łącznie 9 nowych zawodników. Są to Tomasz Kowalski, Patryk Olczyk, Szymon Bartosik, Dawid Kalinowski, Wiktor Beśka, Klaudiusz Kurek, Bartosz Zakrzewski, Dominik Domagalski oraz Maciej Gaszka. Sylwetki tych zawodników przedstawialiśmy w osobnych artykułach. Ponadto po półrocznym wypożyczeniu do Olimpii Koło do Górnika powrócił Patryk Szymaniak. Górnik zdecydował się także przedłużyć wypożyczenie Jakuba Staszaka z KKS Kalisz. W nadchodzącym sezonie nie zobaczymy 10 zawodników, którzy w minionym sezonie reprezentowali Górnika Konin na boiskach III ligi. Poniżej prezentujemy ich sylwetki:

Mateusz Koliński na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się do Kotwicy Kołobrzeg. W pierwszym zespole Górnika zadebiutował we wrześniu 2017 r. w pucharowym meczu z LKS Ślesin. W sezonie 2018/2019 był już podstawowym bramkarzem biało-niebieskich. W minionym sezonie zanotował 31 występów spędzając na boisku 2761 minut. Zanotował także 5 razy czyste konto.

Dawid Kołodziejczak przenosi się do Sokoła Kleczew. Rundę jesienną minionego sezonu spędził na wypożyczeniu w Sokole Kleczew. Wiosną w biało-niebieskich barwach rozegrał 5 spotkań (3 ligowe oraz 2 pucharowe). Barwy Górnika Konin reprezentował od sezonu 2015/2016 kiedy to dołącz do biało-niebieskich z LKS Ślesin.

Bartosz Świderski do Górnika dołączył przed sezonem 2015/2016 z GKS Bełchatów. Na 3 ligowych boiskach rozegrał 58 spotkań. W ostatnim sezonie Świderski wystąpił w 22 spotkaniach (18 ligowych oraz 4 pucharowych) oraz zdobył 1 bramkę.

Dawid Śnieg postanowił kontynuować swoją karierę w III lidze greckiej. W nowym sezonie reprezentować będzie barwy Asterasu Vlahioti FC. Śnieg debiut w biało-niebieskich barwach zaliczył w sezonie 2012/2013 i od tego czasu nieprzerwanie reprezentował barwy Górnika. W minionym sezonie wystąpił w 31 spotkaniach, zdobywając 3 trafienia.

Łukasz Derbich piłkarską karierę kontynuować będzie prawdopodobnie w Warcie Sieradz. Do Górnika Konin trafił przed rokiem z niemieckiego FC Einheit Rudolstadt. W biało-niebieskich barwach rozegrał 16 spotkań ligowych spędzając na boisku 1319 minut. Zanotował także 3 asysty.

Wiktor Patrzykąt po półrocznym wypożyczeniu powrócił do Sokoła Kleczew. Wiosną w biało-niebieskich barwach Patrzykąt rozegrał 16 spotkań spędzając na placu gry 1207 minut. Trzy krotnie wpisywał się na listę strzelców

Aleks Sieradzki to wychowanek naszego klubu, który powrócił do reprezentowania biało-niebieskich barw przed sezonem 2016/2017. Na 3-ligowych boiskach w barwach Górnika Aleks wystąpił w 74 spotkaniach, zdobywając 6 bramek. W minionym sezonie Aleks wystąpił łącznie w 22 spotkaniach (19 ligowych oraz 3 pucharowych). Zanotował w nich 2 trafienia.

Sebastian Kaczyński do Górnika trafił w zimowym oknie transferowym z Promnika Łaskarzew, którego jest wychowankiem. W biało-niebieskich barwach wystąpiła w 17 spotkaniach (15 ligowych oraz 2 pucharowe). Zdobył w nich 4 bramki.

Mikołaj Karbowy trafił na wypożyczenie do Kujawianki Izbica Kujawska. Karbowy w seniorskiej piłce zadebiutował w sezonie 16/17 spotkaniem z KKS Kalisz. W ostatnim sezonie w pierwszej drużynie wystąpił w 21 spotkaniach rozgrywając 600 minut. Zdobył także 1 bramkę w pucharowym spotkaniu ze Zrywem Dąbie.

Filip Stożek w nadchodzącym sezonie wypożyczony będzie do Olimpii Koło. Stożek do kadry pierwszego zespołu został włączony wiosną tego roku. Rozegrał 10 spotkań.

Ponadto na wypożyczenia ponownie trafili Bartosz Kowalski (Kujawianka Izbica Kujawska), Maciej Rojewski oraz Igor Witczak (obaj KS Opatówek), Andrzej Górski (SKP Słupca).

Dziękujemy za występy w biało-niebieskich barwach!