Ligę czas rozpocząć

Już w najbliższą niedzielę do zmagań o ligowe punkty po krótkiej wakacyjnej przerwie powrócą piłkarze Górnika Konin. Podopieczni Damiana Augustyniaka podejmować będą rewelację ubiegłego sezonu Radunię Stężyca.

Radunia miniony sezon, pierwszy w III lidze zakończyła na 3. miejscu z dorobkiem 69 punktów. Na ten bilans złożyło się 21 wygranych, 6 remisów i 7 porażek. Radunia była najlepiej sklasyfikowanym beniaminkiem w III lidze. W letnim okresie przygotowawczym Radunia zmieniło nieco skład. Z klubu odeszli m.in. Andrzej Kaszuba, Mateusz Łuczak, Kamil Żylski czy Patryk Kotłowski. W ich miejsce przyszli m.in doświadczony Filip Burkhardt, Michał Czekaj czy Kacper Łazaj. Takich roszad nie było na ławce trenerskiej. Trenerem Raduni pozostał Ireneusz Stencel, który z klubem ze Stężycy pracuje już przeszło 7 lat.

Ostatniej wizyty w Stężycy piłkarze Górnika nie będą wspominać dobrze. W marcowym spotkaniu biało-niebiescy ulegli Raduni 0:3.

Mecz I kolejki pomiędzy Radunią Stężyca a Górnikiem Konin rozegrany zostanie w niedzielę 4 sierpnia o godz. 15:00 w Stężycy.

fot. SportNaKaszubach.pl