Porażka po wyrównanym meczu

Górnik Konin po bardzo wyrównanym meczu uległ Elanie Toruń 1:2. Bramkę dla Górnika zdobył Mateusz Majer. Następne spotkanie Biało-Niebiescy rozegrają już w środę 25 października o godz. 15:00. Będzie to zaległe spotkanie z Lechem II Poznań.

Zespół Górnika bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Prowadzenie już 2 minucie spotkania mógł dać Paweł Błaszczak. Wydawało się, że piłka po jego strzale wpadnie do bramki, ale ta minęła słupek bramki Elany. Prowadzenie w meczu Górnik objął w 7 minucie spotkania. Najpierw Sebastian Antas trafił w słupek, ale dobitka Mateusza Majera trafiła już do bramki. Gospodarze próbowali podwyższyć prowadzenie, ale strzały Krystiana Sobieraja czy Piotra Radoszewskiego w znacznej odległości mijały bramkę Elany. W 12 minucie fenomenalnym strzałem z linii pola karnego popisał się Kordian Górka dając Elanie remis. Po wyrównującym trafieniu gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 45 minucie błąd popełniła defensywa Górnika, a Filip Kozłowski dał drużynie Elany prowadzenie. W drugiej połowie Górnik starał się doprowadzić do wyrównania. Jednak szczelna defensywa Elany do tego nie dopuściła. Zespół gości w drugiej połowie swoją grę w ofensywie głównie opierał na szybkich kontratakach. W drugiej odsłonie meczu kibice bramek już nie zobaczyli, a mecz zakończył się zwycięstwem Elany 2:1.

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak - Mateusz Augustyniak, Łukasz Wesołowski, Dawid Śnieg, Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (62' Jakub Matusiak), Sebastian Antas (75' Kamil Zieliński), Krystian Sobieraj, Mateusz Majer (62' Aleks Sieradzki), Paweł Błaszczak (83' Dawid Przybyszewski).