Porażka z Bałtykiem Gdynia

Wynikiem 4:3 zakończył się mecz Górnika Konin z Bałtykiem Gdynia. Chociaż Górnik prowadził już 2:1, musiał uznać wyższość rywala. Bramki dla biało-niebieskich zdobyli Krystian Sobieraj, Sebastian Antas oraz Kamil Zieliński. Najbliższe spotkanie Górnik rozegra na wyjeździe. W sobotę 16 września podejmować będzie zespół Polonii Środa Wielkopolska.

Mecz rozpaczął się od szybko straconej bramki przez Górnika. Już w 6 minucie Bałtyk objął prowadzenie po strzale z rzutu karnego. W 7 minucie szansę na wyrównanie mógł mieć Górnik. Faulowany w polu karnym był Dawid Przybyszewski. Sędzie nie dopatrzył się jednak faulu, a Dawid został ukarany żółtą kartką za symulowanie. To co nie udało się zaraz po stracie bramki udało się 20 minut później. Sędzia odgwizdał rzut karny po faulu na Macieju Adamczewskim. Do piłki podszedł Krystian Sobieraj i wyrówał wynik spotkania. W 32 minucie prostopadłe podanie z głębi pola wykorzystał Sebastian Antas dając Górnikowi prowadzenie 2:1. Tuż po objęciu prowadzenia przez Górnika Bałtyk Gdynia przeprowadził groźną akcję, która zakończyła się wyrównującą bramką. W 40 minucie Górnik przegrywał 3:2. Świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Juliusz Letniowski. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie Bałtyku w 78 minucie. Górnik zdołał jeszcze odpowiedzieć jednym trafieniem z rzutu karnego Kamila Zielińskiego w 90 minucie. Mimo prób doprowadzenia do remisu w doliczonym czasie gry, wynik nie uległ zmianie. Górnik Konin - Bałtyk Gdynia 3:4

Górnik Konin: Dawid Kołodziejczak – Bartosz Andrzejewski, Szymon Ćwiek, Dawid Śnieg, Mateusz Augustyniak, Maciej Adamczewski, Piotr Radoszewski (46’ Aleks Sieradzki), Sebastian Antas, Krystian Sobieraj (60’ Mateusz Majer), Łukasz Wesołowski (54’ Kamil Zieliński), Dawid Przybyszewski (70’ Paweł Błaszczak).