Spadkowicz zawita do Konina

Do zakończenia rozgrywek III ligi piłkarzom Górnika Konin pozostały 3 spotkania. W pierwszym z nich podopieczni Damiana Augustyniaka zmierzą się z Chemikiem Bydgoszcz.

Chemik to obecnie 16 drużyna w tabeli. Na swoim koncie zgromadzili 24 punkty. Chemik to tegoroczny beniaminek rozgrywek, a już wiadomo, że te rozgrywki opuszczą. Pomimo, że w ostatniej kolejce pokonali Jarotę 1:0 nie mają już szans na wyprzedzenie Gwardii Koszalin. Trenerem drużyny z Bydgoszczy jest Piotr Gruszka a najlepszym strzelcem 37-letni Szymon maziarz z ośmioma bramkami na koncie.

Ostatnie spotkanie rozgrywane w Bydgoszczy zakończyło się wygraną biało-niebieskich 1:3 po bramkach Szymona Ćwieka, Mateusza Majera oraz Krystiana Sobieraja. Ostatnia wizyta Chemika w Koninie miała miejsce w kwietniu 2017 roku. Wówczas spotkanie zakończyło się wygraną Chemika 1:3.

Sobotnie spotkanie wyjątkowo rozegrane zostanie na stadionie im. Mariana Paska przy ul. Dmowskiego 4. Początek spotkania o godz. 17:00. Arbitrem głównym zawodów będzie Paweł Maćkowiak ze Szczecina. Dla najmłodszych z okazji dnia dziecka klub przygotował darmowe lody, lemoniadę oraz kącik grillowy.