Wygrana w sparingu z Unią Swarzędz

Górnik Konin pokonał Unię Swarzędz 0:2 w sparingowym spotkaniu rozegranym w sobotnie południe w Swarzędzu. Bramki dla naszego zespołu zdobyli Paweł Błaszczak oraz zawodnik testowany.

Drużyna Górnika przeważała przez cały okres spotkania. Pierwszą bramkę w 41 minucie zdobył Paweł Błaszczak. Asystę przy trafieniu Pawła zaliczył Taras Yavorskyy. Wynik spotkania w 73 minucie ustalił zawodnik testowany, który wykorzystał sytuację sam na sam. Swoje okazję na zdobycie bramki mieli także Piotr Radoszewski i Mateusz Majer, ale przy wykończeniu zabrakło szczęścia. Drużyna Unii w przebiegu całego spotkania zdołała tylko dwukrotnie zagrozić konińskiej bramce, jednak na posterunku czuwali nasi bramkarze.

Następny sparing Górnik rozegra już za tydzień, 10 lutego. Rywalem Górnika będzie Pogoń Nowe Skalmierzyce. Zespół ten jest wiceliderem IV ligi gr. południowej. Mecz rozegrany zostanie w Nowych Skalmierzycach.

Skład Górnika Konin: Dawid Kołodziejczak - Michał Marszałek, Szymon Ćwiek, Andrzej Górski, Mateusz Augustyniak, Taras Yavorskyy, Krystian Robak, Łukasz Wesołowski, Mateusz Majer, Krystian Sobieraj, Paweł Błaszczak.

Ponadto zagrali: Dominik Kąkolewski, Dawid Śnieg, Robert Jędras, Bartosz Świderski, Maciej Adamczewski, Mikołaj Karbowy, Jakub Matusiak, Aleks Sieradzki, Piotr Radoszewski, Dawid Przybyszewski, zawodnik testowany.